Jmenuji se Ivana Gavendová


 

Můj život a praxe

Původně jsem dětská zdravotní sestra. Pracovala jsem 6let na transplantačním oddělení v Motole a tyto roky pro mě byly obrovskou školou. Je to oddělení, kam se děti opakovaně vrací. Tím více jsem mohla sledovat životní příběhy celých jejich rodin a všechny souvislosti, které mi později zapadly do mojí mozaiky. Začarovaný kruh bolesti, utrpení a smutku. Množství antibiotik, imunosupresiva, silná analgetika, cytostatika.
V té době jsem začala mít sama zdravotní potíže a léčbu, kterou mi stanovili – dlouhodobou hormonální léčbu, jsem jednoznačně odmítla. Moc dobře jsem věděla, co se tím v mém těle rozpoutá.
Začala jsem hledat alternativní možnosti. Dostala jsem se do Institutu celostní medicíny, kde mi nabídli přírodní řešení a za pár měsíců bylo po problému. Velice se mi ulevilo a život šel dál… Mé nynější zkušenosti a nové postoje přestávaly do nemocnice zapadat. Ne, že bych klasickou medicínu zavrhla úplně. Jsou chvíle, kdy je tato cesta potřebná, ale myslím, že většinou se dá najít řešení, které tolik neškodí ani našemu tělu, ani mysli. Každý má ovšem tento zásadní okamžik někdy jindy. Záleží na tom, jak brzy dokáže pociťovat a připustit si nerovnováhu, která se mu v životě děje a tělo mu ji ukazuje. Na něm se totiž projeví to, co delší dobu neřešíme, někdy i spoustu let. A podle toho je také závislá doba návratu ke zdraví a léčba. Na to jsem si ale také přišla později až sama na sobě.
Odešla jsem z nemocnice a pracovala u soukromé firmy, která zajišťuje hlídání dětí. Asi po roce se mi moje původní potíže vrátily. Tentokrát jsem z toho nebyla tak zoufalá, věděla jsem, že řešení existuje, ale pochopila jsem, že není konečné. Je přírodní a neškodí mému tělu, ale pokud „něco“ ve svém životě nezměním, tak mé tělo bude svoji reakci opakovat. Přírodní cesta, ale pokud budu jen něco polykat, tak je to stejně začarovaný kruh jako v klasické medicíně.
Teprve nyní jsem se dostala na cestu hledání skutečných souvislostí v mém životě.

 

Absolvovala jsem kineziologické kurzy

dále One Brain, Mandala života, Poznej svůj cíl, Reiki a začala navštěvovat duchovní školu Cesta lásky.

 

Pochopila jsem svůj příběh a začal se mi měnit život.

I v těch Vašich jsou odpovědi na všechno, co se Vám v životě děje, popřípadě neděje, jak byste chtěli. A pokud se nepřestáváte ptát a hledáte odpovědi a nové souvislosti své cesty, tak to je ono.
Jestliže ale děláte pořád dokola totéž a nelíbí se Vám to, je na čase hledat nové řešení.
Nesuďte tedy ani sebe ani druhé. Vždyť všichni děláme vždycky všechno nejlépe, jak v tu chvíli dovedeme. A řešení je přesně tolik, kolik je na světě lidí. Každý jsme jiný, každý máme svoji bolístku a každý na ni své řešení. Prostě každý máme svoji cestičku k sobě samému a tím i k srdcím druhých lidí. Stačí, budete-li tím, kým skutečně jste, ve spojení s vlastním srdcem. Vraťte se sami k sobě, vzpomeňte si a už od sebe nikdy neodcházejte.
TAKŽE SE NA SEBE USMĚJTE A ŘEKNĚTE SI: JSEM ÚŽASNÁ, ÚŽASNÝ. DĚLÁM VŠECHNO, JAK NEJLÉPE UMÍM. MÁM MOC NAD SVÝM ŽIVOTEM A JÁ SE JÍ NEVZDÁM!
Víme totiž všichni až moc dobře, co se stane když to uděláme: přichází NE – MOC
.

 

Upozornění:

Vše, co dělám je pouze osobní rozvoj a pohled na svůj život jinak. V žádném případě není léčbou a nenahrazuje lékařskou pomoc.